Előnyök és hozzáadott értékek
Gazdaságosság: Ön befektetője vagy tulajdonosa egy kultúrtörténeti szempontból értékes épületnek? Segítünk megtalálni az egyensúlyt a műemlékgondozási célok és a gazdaságosság között.
Végrehajtás: Minden terv csak annyira jó, amennyire a kivitelezés. A projekt lebonyolításának teljes időtartama alatt segítjük és támogatjuk a kivitelező vállalkozót.
Biztonság: Felelősséget vállalunk még a legapróbb részletekért is. Mi elvégezzük a szakmai tervezést – így garantált az Ön teljes tervének sikere.
Felelősség: A megoldások párbeszéd útján születnek. Évtizedeken keresztül tanultuk a műemlékgondozásról. Moderáljuk az eszmecserét, együtt kijelöljük a határokat, és megkeressük a mindenki számára elfogadható eljárásokat.
Szakértelem egy kézből
A létesítménnyel kapcsolatos szakmai tervezői szolgáltatásainkat mindig a kijelölt szakértő tervezőirodával együttműködve végezzük el. Az összefonódott speciális tudás így testre szabott átfogó megoldásokat eredményez.
-
Égetett tégla falazat
-
Lábazati szigetelés és lábazatjavítás
-
Bel- és kültéri vakolatok
-
Bel- és kültéri festékek
-
Szigetelés és alagcsövezés
-
Terméskő homlokzatok
-
A stabilitás visszaállítása és a teherbírás növelése
-
Belső terek tisztítása
-
Történelmi tetőtéglák
-
Történelmi faszerkezetek
-
Repedések helyreállítása
-
Terméskő építészeti díszítőelem vagy stukkó
Támogatási lehetőségek
A államtól pénzügyi támogatás igényelhető a műemléki védelem alatt álló épületek helyreállításához és restaurálásához. Az helyreállítási és rekonstrukciós intézkedések rendszerint nagyon összetettek, és a legapróbb részeltekig egyeztetni kell őket a műemlékgondozás illetékes szerveivel és a támogatást nyújtó hatóságokkal. A fő támogatást a tartományok nyújtják. További támogatásokat lehet igényelni a községektől, egyházaktól és alapítványoktól. A magányszemély műemléktulajdonosok továbbá adókedvezményeket kapnak a pénzügyi többletköltségeik csökkentéséhez.
Aki támogatást szeretne igényelni, annak először is az adott lakókörzetben vagy községben található illetékes alsórendű műemlékvédelmi hatósághoz kell fordulnia. Rendszerint ez a szerv tartja a kapcsolatot a felsőbbrendű műemlékvédelmi szervvel (tartományi minisztérium, illetve állami hivatal).