A szennyeződésekből kialakult réteg a nagy belső felülete alapján kiváló abszorber a nedvesség és a gáz halmazállapotú és partikuláris káros anyagok számára. Ezek főként a kéreg alsó felén lépnek reakcióba, és felgyorsítják a romboló hatást.
A műemlékfenntartási tevékenység az építményvédelem területének királynője. Legyen szó az építmény állapotának a Remmers szakmai tervezőrészlege által készített részletes elemzéséről, vagy akár az építmény védelmét hosszú távon biztosító speciális termékmegoldásokról – a Remmers GmbH kínálata számtalan területet felölel. A műemléképületek gondozásában szerzett több mint 65 év tapasztalatunk alapján átfogó ismeretekkel rendelkezünk a történelmi építési eljárásokról és építőanyagokról.
A műemlékvédelem célja a kulturális műemlékek megóvása. A kulturális örökség kiemelkedően fontos a társadalom számára, hiszen a társadalom tagjai így tudják magukat azonosítani a történelmük segítségével a tárgyi és érzékileg felfogható történelmi alkotások alapján. És ezáltal alakul ki a társadalmi indentitásuk. Ez éppúgy vonatkozik a kisebb régiókra, mint Európa egészére. A műemlékvédelem ezért az életminőségünk elválaszthatatlan részét képezi.
Aki a műemléképületek fenntartásának nehéz feladatát kiválóan ellátja – nemcsak a műszaki megvalósíthatóság szempontjából, hanem az épületek állagának maximális megóvása mellett –, az tudja igazán mesterien megoldani a „normál eseteket”, legyen szó bármilyen alapfelületről és feladatról: homlokzatok felújítása, tartós építményszigetelés vagy akár a faanyag védelme.
Az építményeket károsító sók jelentős mértékű csökkentéséhez a borogatás egy elismert és sokféle fontos építőanyagnál bevált eljárás, amellyel a sók kivonhatók a terméskőből és egyéb ásványi alapú építőanyagokból.
A falazatok építésének megvan a tradíciója. Régebben a falazatokat a kézművesipari szabályok alapján készítették; a kövek formája és a falvastagság a becsült igénybevételhez igazodott. Manapság nagy jelentősége van a teherbírás ismeretének a régi építmények biztosítása és átépítése területén.
Sok terméskő tartalmaz duzzadóképes agyagásványokat. Ezek általában rétegszilikátok, amelyek felépítése megegyezik a bükk felépítésével. A rétegszilikátok elektrokémiai hatásuk alapján már kis nedvesség esetén is képesek vizet raktározni és leadni a köztes rétegeik között.
Az ásványi alapú építőanyagok porladása mindig együtt jár a szerkezetük gyengülésével. A szilárdító tevékenység fő feladata a porladás által keletkezett pórustér célzott kitöltése.
A terméskő megszilárdításával kapcsolatos feladatok legtöbbször nem korlátozódnak csupán a szerkezeti erősítésre, hanem az elporladás fajtájától és intenzitásától függően ennél sokkal összetettebbek.
A Remmers restaurálóhabarcs-rendszert kifejezetten az ásványi alapú építőanyagok kiegészítésére, illetve pótlására fejlesztettük ki.
Számtalan legitim oka van annak, miért szükséges az értékes eredeti alkotásról sablont készíteni: Aki a vázlatait sokszorosítani szeretné – a restaurátortól kezdve a régészeken és a múzeumok kurátorain keresztül egészen a művészekig –, az mind szilikon formázómasszával dolgozik.
A fugák az építményben különböző feladatokat látnak el, épp ezért mindig az adott igényeknek megfelelően a legkülönbözőbb tulajdonságokkal kell rendelkezniük.
Régebben a vakolat az időjárás elleni védelemre szolgált; segítségével el tudták fedni a különböző építőanyagokat és optikailag egységes hatást tudtak elérni; ezt a vakolatot később főként az átváltoztató és alkalmazkodóképessége és a számtalan alkalmazási lehetőség miatt választották és választják ma is.
A víz központi szerepet játszik az ásványi alapú építőanyagok elporladásában. A víztaszító felületképzés egy észszerű kármegelőzésre irányuló (profilaktikus) intézkedés.
A Remmers Graffiti-Schutz a szemipermanens graffiti elleni védelmi rendszerek csoportjába tartozik. A graffitik és a falfirkák egyszerűen eltávolíthatók a bevonatolt alapfelületekről forró vizes magasnyomású tisztítóberendezés segítségével (higrotermikus tisztítás).
Már az ókorban is használtak az építményeken és a személyeket ábrázoló tárgyakon festékeket és különböző színeket. Ezek a kialakítás eszközei voltak, továbbá védő- és kopóréteget képeztek (és ezeket a célokat szolgálják ma is). A károsanyag-kibocsátás által okozott elporladás miatti károk alapján az elmúlt évtizedekben megnőtt a védőfunkció jelentése.
Konzerválás és restaurálás
66 terméket találtunk:Nézet
Termékszám 040220
WTA szerinti javítóvakolat nedvesség és só által terhelt falazatokra
Termékszám 107716
Sótároló /áldozati vakolat só betárolásához a WTA szerint
Termékszám 067105
Tenzidoldat szennyeződés, szennykéreg, por, olaj- & zsírlerakodás eltávolítására
Az értékes kulturális javak tartós védelme
Az építmények megóvásával és a műemlék épületek fenntartásával kapcsolatban a katalógusunkban talál további információkat.
Bernhard-Remmers díj
A Bernhard-Remmers Akademie kétévente díjazza a Bernhard-Remmers-díjjal a kiváló kézműves teljesítményeket.
A Lipcsében megrendezendő Európai Műemlékvédelmi, restaurálási és régi épületek helyreállítási szakkiállításán, a „denkmal” kiállításon kapják meg a díjat a műemlékvédelem területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó kézművesek, tervezők, építészek, műemlékfenntartók és építtetők. A díj odaítélésénél különösen fontos szempont a mesteri kézművesipari megvalósítás.
Mindig elérhető – mindig mozgásban. Több mint 250 magasan képzett szakterületi képviselőnek köszönhetően a Remmers mindig és mindenhol elérhető az Ön számára.
Kérjen tőlünk időpontot egy személyes egyeztetéshez. Örömmel állunk rendelkezésére!